середа, 6 лютого 2019 р.

ПАМ’ЯТКА ПЕДАГОГУ: ЯК УСПІШНО ПРОВЕСТИ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

 Комунікація з батьками – невіддільна частка роботи педагога. Як зробити батьківські збори продуктивними та цікавими?
 Корисні поради для вчителів та вихователів дає видання EtCetera.
 1 Для проведення батьківських зборів виберіть найбільш сприятливий день і час та постарайтеся, щоб на цей час ні у вас, ні у батьків ваших учнів не було заплановано ніяких важливих справ.
2 Визначте одну найбільш важливу проблему, що стосується учнів вашого класу, побудуйте розмову з батьками, обговорюючи її.
3 Особливу увагу зверніть на розміщення батьків у класі. Наприклад, можна розставити столи і стільці по колу, щоб всі учасники батьківських зборів добре бачили і чули один одного.
4 Вдала ідея – підготувати картки з іменами батьків, якщо вони ще недостатньо добре знають один одного.
5 Разом з батьками придумайте правила для учасників зборів. Наприклад: знімати верхній одяг обов’язково; не допускається мовчання під час обговорення проблеми; відкидаючи пропозицію (думку), необхідно вносити зустрічну; називати один одного по імені та по батькові або лише по імені і так далі.
6 Бережіть час людей, запрошених на збори. З цією метою встановіть регламент і суворо стежте за його дотриманням.
7 Прагніть до того, щоб на зборах були прийняті конкретні рішення. Приблизний план проведення батьківських зборів
 Максимальна тривалість зборів – 1-1,5 години:
 – вступне слово класного керівника (5 хв.);
– виступ фахівця (якщо збори присвячені якійсь темі з його профілю) або класного керівника. Виступ має бути яскравим, лаконічним і доступним (10-20 хв.);
– обговорення проблеми (20 хв.);
– аналіз успішності класу. Ніколи не називайте прізвищ менш успішних, недисциплінованих дітей, не “вішайте ярлики”. Аналіз повинен виражати впевненість, що спільна робота дозволить виправити стан справ.
В кінці вчителю варто подякувати батькам за спільну роботу. Попросіть затриматися на хвилинку тих батьків, у дітей яких є проблеми в навчанні, поведінці, для з’ясування причин і спільного рішення щодо їх подолання.

Немає коментарів:

Дописати коментар